Restauracja Corse

Cytadela w Calvi o zachodzie słońca

Wyobraź sobie kameralną restaurację przy dziewiczej plaży lazurowego morza. Z ciepło oświetlonego wnętrza dobiega cicha, lokalna muzyka i gwar rozmów. Kelner zachęca, już w progu oferując lampkę białego, idealnie schłodzonego wina…
A teraz wyobraź sobie takie miejsce tu, w Krakowie. W zaułku przy ulicy Poselskiej, z dala od zgiełku, ale wystarczająco blisko Rynku, by poczuć magiczny klimat Starego Miasta, istnieje od ponad 20 lat, mały kawałek Korsyki.
Restauracja, która istniała tu przez te wszystkie lata, zawsze cieszyła się uznaniem i renomą. Pragniemy kontynuować tę tradycję, dlatego zapraszamy Państwa w kulinarną i kulturową podróż na najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego.
Korzystając z naszych doświadczeń, a także czerpiąc z historii tego miejsca, stworzyliśmy restaurację z niepowtarzalnym menu, gdzie ogromną uwagę poświęcamy świeżym owocom morza i rybom, ale także wyśmienitym mięsom. Nasz szef kuchni – Przemysław Siwosławski– kucharz, dla którego gotowanie jest prawdziwą życiową pasją, posiada ogromną, nieustannie pogłębianą, wiedzę o tajnikach dań rodem z Korsyki, która pozwala mu stale wzbogacać i uatrakcyjniać przygotowywane potrawy. W wystroju wnętrz staraliśmy się oddać ducha śródziemnomorskich miejscowości. Pozwala to naszym gościom odpocząć od wielkomiejskiego pędu i rozsmakować się w specjalnościach naszej kuchni. Nastrojowa francuska muzyka w tle sprzyja rozmowom, a przemiła i profesjonalna obsługa dokłada wszelkich starań, aby nasi Goście czuli się swobodnie i byli w pełni usatysfakcjonowani czasem spędzonym w naszej restauracji.
Z przyjemnością organizujemy dla naszych Gości przyjęcia okolicznościowe, kolacje degustacyjne, bankiety, spotkania biznesowe oraz cateringi.